Size bir telefon kadar yakınız
0(532) 787 73 72

Organik Gezen Tavuk Yumurtası

08.10.2018
156 görüntülenme
Organik Gezen Tavuk Yumurtası

Gezen Köy Tavuğu Yumurtası Nedir ?

Gezen köy tavuğu yumurtası besinini genelde dışarda gezelenerek bulan tavuklardır. Gezen köy tavuğu yumurtası kapalı ortamda bulunmaz sadece akşamdan sabaha kadar kümesinde kalmaktadır. Gezen köy tavuğu yumurtası güneş ışığını sürekli olarak alarak besinini doğal yollarla almaktadır.

Zive Gezen Tavuk Yumurtası

Gezen köy tavuğu yumurtası kapalı ortamda bulunmaz sadece akşamdan sabaha kadar kümesinde kalmaktadır. Gezen köy tavuğu yumurtası güneş ışığını sürekli olarak alarak besinini doğal yollarla almaktadır.

Yumurta özellikle kahvaltı sofralarında vazgeçilmez besin kaynaklarımızdan bir tanesidir. Protein olarak içerisinde bulundurdukları özellikle çocuklarımız başta olmak üzere tüm aile bireyleri için çok önemlidir. Söz konusu yumurta bu kadar önemliyken aldığımız ve yediğimiz yumurtalara çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Bu bağlamda sizin için en uygun yumurta organik gezen tavuk yumurtasıdır. Çünkü doğada sürekli gezelenen tavukları belli bir metrekareye sıkışıp kalmadıkları için daha özgürdür, Stres yoktur ve istedikleri gibi gezerek organik beslenirler.

Diğer yumurtalar bu özellikleri kapsamamaktadır. Özellikle marketlerde sıklıkla satılan ve fiyat olarak çok uygun olan yumurtalar. Kapalı bir ortamda küçük bir kafesin içinde çok sitresli bir ortamda bulunmaktadır. Buda doğal olarak yumurtanın kalitesiz olmasına sebep olur. Besin ve protein değerleri yok denecek kadar azdır.

Zirve Gezen Tavuk Yumurtası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.